/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

lyrics

O tym jak chce dalej uciekać, jak najdalej i jeszcze dalej, ale ten świat się tak kurewsko kurczy i nie ma już dokąd uciekać, ani w górę, ani wstecz, pięściami już uderza w nieboskłon, a przecież dopiero co przed chwilą padła na kolana, na miłość boską, i jak kompletnie, kompletnie nie wie przed czym ucieka, i nie może tego ogarnąć, nie może tego złapać.

Za każdym razem gdy myśli o tym, gdy złapie trop chimery, to ta wyszczerza w jej stronę straszną mordę i wystawia zgniłe kły, i zieje czernią, z której wydobywa się chłód i chłód, i chłód, a ona czuje jak zamarza coraz bardziej, więc musi biec daleko, jak najdalej i jeszcze dalej, i czuje jak w jej piersi kruszą się kryształy lodu i coraz bardziej się nawarstwiają, i kruszą, i nowe konstelacje tworzą, a ona nie wie gdzie jeszcze uciec i jak szybko biec, by lód ten roztopić.

Więc zatrzymuje się i wyje, wydaje z siebie potężny skowyt w stronę zapadającego się nieba, wyje w stronę otulającego ją morza, wyje w stronę sosen-inkwizytorów, szemrzących ciche zaklęcia, wyje za wszystkich uciekających, wyje za tych, którzy nie mają dokąd uciec, wyje za tych, którzy nie mają siły aby uciec, wyje za tych, którym się wydaje, że nie mają dokąd i że nie mają siły by uciec, wyje za ludzi duszących się pod kolejnymi warstwami przełkniętych słów, niewypowiedzianego żalu, wyje za niewykrzyczanych, wyje za łkających w poduszkę, wyje za bezsilnych, wyje - bo może to ją ogrzeje.

I chyba faktycznie grzeje, bo z oczu jej zamiast kryształków cienką strużką ścieka woda, morze jakby się napręża, nieboskłon bierze oddech, a sosny z pochylonej oceny przechodzą w salut.

Cały świat się rozmazuje ruchem wirowym
Ktoś szarpie ją za ramię, krzycząc
Ale to się już nie liczy
Bierze głęboki wdech
I zapada ciemność

Oscyluję między rzeczywistością a kiczowatym snem

credits

from Milczenie Czasem Potrafi Zabić, released August 27, 2016

tags

license

all rights reserved

about

The Bojler Poznań, Poland

contact / help

Contact The Bojler

Streaming and
Download help